پیام تسلیت سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ارجمندبه مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵خرداد

folder_openاخبار, دسته‌بندی نشده

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارجمند،متن پیام شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارجمند به شرح زیر می  باشد:

۱۴ خرداد ماه، سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بار دیگر فرا می رسد و آرمانهای بلند آن مرد الهی و مطهر، همچون خورشیدی در آسمان جانها تلالو می گیرد. حضرت امام خمینی(ره) به اسلام عزت بخشيد و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد، ملت ايران را از اسارت بيگانگان نجات داد و به آنان غرور و شخصيت و خودباوري بخشيد .

بي ترديد فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ايران همواره ضايعه ای جبران ناپذير بوده و خواهد بود.

نهضت امام خمینی(ره)، اسلام ناب محمدی (ص) را که به فراموشی سپرده شده بود حیات دوباره ای در جهان بخشید و زمینه رهایی و بیداری مستضعفان و مسلمانان را در مقابل استکبار جهانی محقق ساخت .

امام خمينی(ره) با سلوک علمـی و عملی خويش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشيد؛ جفاها ديد اما با ثبات قدم، روشنگری و تبيين راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان ابا عبدالله الحسين(ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختيار، مسير فردوس برين گيرند.

قيام پانزدهم قيام حق طلباني بود كه فرياد آزادي و آزادي خواهي سرداده بودند و به عنوان نقطه آغازين قيام ملت شريف ايران عليه حكومت مستبد طاغوت تلقی می شود و به عنوان الگویی برای آزادگان جهان شناخته می شود.

اینجانبان  سالگرد ارتحال ملكوتي معلم و طبيب دلها، موسس حكومت دينی و مردم سالار، حضرت امام خميني(ره)  و سالگرد یاران ایشان در فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را به مردم شريف شهر ارجمند تسليت مي گويم. راهش مستدام و پر رهرو باد.

 

کلمات کلیدی:

مطالب مرتبط

فهرست