تبریک شهردار ارجمند به مناسبت روز قلم

folder_openاخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ارجمند، علیرضا انصاری در پیامی ۱۴ تیرماه روز قلم را به اهالی قلم، فرهیختگان، نویسندگان و خبرنگاران تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است:

باسمه‌تعالی
” ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ ”
اهالی وادی قلم بی‌شک رسولان و پیغام‌آوران سعادت بشریت‌اند. فرهیختگانی که از رویش واژگانشان خواب جاودانگی یک ملت تعبیر می‌شود و از ترشحات قلمشان تقدیر بزرگ یک جامعه رقم می‌خورد.
قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان‌ها و بیان‌کننده تفکر، اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان بوده و پیشرفت، پیروزی، آرامش، معرفت و شناخت، ریشه در قلم انسان دارد.
حضرت امام علی (ع) می‏‌فرماید: “اندیشه‏‌های دانشمندان، به بلندای قدرت قلم‌هایشان است” و بی‌شک تاثیر قلم از هر چیزی فراتر است که تاریخ بشریت گواه ماندگاری آن است.
روز قلم، بهانه‌ای است تا بار دیگر حرمت و مرحمت قلم را یادآوری کنیم و گام در پیش بگذاریم برای ادای احترام به نویسندگانی که در حوزه‌ها و موضوعات مختلف قلم در دست گرفته‌اند و عرصه فرهنگ را با اندیشه‌های الهی و انسانی تغذیه می‌کنند.
بدین سبب چهاردهم تیرماه را که یادآور منزلت و حرمت قلم است را خدمت اساتید فرهیخته اهل‌قلم، صاحبان اندیشه و تلاشگران بی‌ادعای جامعه فرهنگی و نویسندگان محترم که عمر خود را برای ارتقای فرهنگ و هنر این مرزوبوم در طبق اخلاص گذاشته‌اند، تبریک و تهنیت عرض نموده؛ از درگاه خداوند متعال سلامتی، سربلندی و توفیق روزافزون این عزیزان را خواهانیم.

علیرضا انصاری
شهردار ارجمند

کلمات کلیدی:

مطالب مرتبط

فهرست