پیام تبریک شهردار ارجمند به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

folder_openاخبار

 

علی عبدی شهردار ارجمند  با صدور پیامی، فرا رسیدن 5 اسفند،‌ روز مهندس را به مهندسان و همکاران خود در شهرداری تبریک گفت.


به گزارش روابط عمومی شهرداری ارجمند،‌ در پیام علی عبدی شهردار ارجمند آمده است:

تاريخ پر افتخار ايران اسلامي مدیون دانشمندان و مهندسان فرهيخته‌اي است كه پايه‌گذار تمدن بزرگ اسلامي ايراني براي اين مرز و بوم بوده‌اند .
پنجم اسفند ماه زادروز تولد دانشمند و مهندس برجسته ايراني، خواجه نصير‌الدين طوسي است. وی در قرن هفتم هجري قمري رصد خانه مراغه را با ویژگی های بی نظیر مهندسی در محكمترين سازه و زيباترين معماري بنا کرد و با بكارگيري ابزارهاي مهندسي توانست طول و عرض شهرها ، جهت‌گيري و اندازه‌گيري شيب و فرازها و تعيين افق در جهات مختلف را دقيق محاسبه نمايد .
روز مهندس، روز گراميداشت پيشگامان پيشرفت و سازندگي در كشور است. همانها که از با استعدادترين و باهوش‌ترين افراد جامعه محسوب شده و خودباوري ، خلاقيت ، ابتكار ، نوآوري و ابداع در عرصه انديشه و عمل را معنا می بخشند.
اینجانب ضمن تبریک این روز به تمام مهندسان و همکاران خود،‌ جا دارد ياد و خاطره 1400 مهندس شهيد در دفاع مقدس و يادآوري افتخارات بزرگ مهندسان در تاريخ اين مرزوبوم را گرامی دارم.
بي‌ترديد خون اين شهيدان والامقام و تلاش و مجاهدت رهروان آنان مهندسان سخت‌كوش ايران اسلامي ، نظم نوين و آينده روشني را ترسيم و مهندسي خواهد كرد .

علی عبدی- شهردار ارجمند

مطالب مرتبط

فهرست